tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Zakończył się drugi etap remontu Lodowiska Miejskiego. Inwestycja przebiegła zgodnie z planem, a obiekt został unowocześniony

Niespełna trzy miesiące trwały prace w ramach drugiego etapu modernizacji Lodowiska Miejskiego znajdującego się przy ulicy Edwardów 6 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie. Na terenie obiektu sportowego, który w okresie wiosenno-letnim funkcjonuje również jako rolkowisko wymieniono poszycie ścian, dach, wybudowano nowy garaż dla rolby, topielnik lodu, a także wykonano szereg prac związanych z modernizacją i montażem nowych instalacji. Wszystkie roboty z tym związane kosztowały 797 700,00 złotych, z czego 100 000,00 złotych, to kwota, jaką ze swojego budżetu wsparło tę inwestycję Województwo Łódzkie w formie dofinansowania zewnętrznego do projektu.

Nowe oblicze Lodowiska Miejskiego w Bełchatowie

Drugi etap modernizacji miejskiej ślizgawki dobiegł końca. Prowadzone w okresie letnim roboty przebiegły sprawnie i zostały wykonane zgodnie z planem. Czas trwania wszystkich prac wyniósł niespełna trzy miesiące.

W ramach umowy zawartej pomiędzy naszą jednostką a inwestorem wykonano szereg następujących robót:

  • rozbiórka ścian i dachu hali,
  • wymiana poszycia na nowe i funkcjonalne (zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników oraz poprawa walorów estetycznych obiektu),
  • wykonanie płyty fundamentowej garażu wraz z topielnikiem lodu,
  • montaż instalacji odgromowej,
  • nowy garaż dla rolby z konstrukcji stalowej,
  • wykonanie instalacji kanalizacji deszczowej oraz wodociągowej hali i garażu na rolbę wraz z podłączeniem do sieci kanalizacyjnej,
  • kompletna instalacja elektryczna wraz z rozdzielnią zasilającą garażu rolby.

Zgodnie z naszymi obietnicami prace przebiegły na tyle sprawnie, że zakończyły się jeszcze przed startem sezonu zimowego, w którym jak wiemy zainteresowaniem jazdą na łyżwach ze strony mieszkańców, czy to amatorów, czy hokeistów jest duże. Cieszymy się, że bełchatowianie będą mogli przy okazji uprawiania sportu i rekreacji czuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Pierwszy etap modernizacji Lodowiska Miejskiego odbył się z końcem 2020 roku. Wówczas na płycie utworzono rolkowisko, które zwiększyło funkcjonalność obiektu administrowanego przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie o możliwość korzystania z rolkowiska w okresie wiosenno-letnim. Prace polegały na wymianie podłoża na płytę betonową, czy modernizacji orurowania służącego do mrożenia lodowiska. Przy okazji zadbano też o aspekty wizualne, a więc stare elementy takie jak: bandy, krążkochwyty, czy zabezpieczenia pleksi wymieniono na nowe.

Koszt tej inwestycji wyniósł wtedy ponad 600 tysięcy złotych, a środki na ten cel pozyskano z Budżetu Obywatelskiego 2020, w którym jednym z projektów twardych (3. miejsce) był ten pn. „Przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim”. Remont był możliwy dzięki staraniom mieszkańców i władz Miasta Bełchatowa, a także dzięki temu, że projekty z pierwszych dwóch miejsc nie wyczerpały w pełni przeznaczonych pieniędzy na ich realizację.

– Zachęcamy do spędzania aktywnie wolnego czasu na miejskiej ślizgawce, której otwarcie w przypadku korzystnych warunków pogodowych planujemy w listopadzie 2022 roku, o czym będziemy informować na bieżąco.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Przypomnijmy, że od 2008 roku Lodowisko Miejskie znajdowało się pod halą namiotową, której poszycie zewnętrzne wymagało po tak długim czasie wymiany. Ciekawostką dla młodszych bełchatowian może być to, że jeszcze wcześniej miejska ślizgawka funkcjonowała na otwartej przestrzeni w miejscu, w którym obecnie znajdują się Miejskie Korty Tenisowe.

Lodowisko Miejskie ma powierzchnię prawie 900m2 i jednocześnie na płycie może przebywać 50 osób. Dzięki przeprowadzonym już dwóm etapom modernizacji obiekt ten jest dostępny dla mieszkańców przez cały rok – w sezonie jesienno-zimowym na potrzeby jazdy na łyżwach, a w okresie wiosenno-letnim do jazdy na rolkach i wrotkach. Oprócz zwiększenia funkcjonalności ślizgawka miejska zyskała również walory estetyczne, a także stała się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa w użytkowaniu.

Więcej informacji o Lodowisku Miejskim / Rolkowisku można znaleźć TUTAJ.

Do momentu otwarcia miejskiej ślizgawki i przy utrzymujących się korzystnych warunkach atmosferycznych przez cały czas zachęcamy do korzystania z oferty Miejskich Kortów Tenisowych, które znajdują się naprzeciwko lodowiska przy ulicy Edwardów 8 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie. Ten obiekt jest dostępny dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 21:00, a w sobotę i niedzielę od godziny 8:00 do godziny 16:00.

Rezerwacji kortów można dokonywać za pośrednictwem platformy Twój Tenis, pod numerem telefonu: 798-461-713 lub za pomocą adresu e-mail: korty@mcs.belchatow.pl. Więcej szczegółów nt. tego obiektu można znaleźć TUTAJ.

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image