tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Tory rowerowe będą kusić na Binkowie

Być może już we wrześniu bełchatowianie korzystać będą z nowoczesnych torów do jazdy rowerem. Pumptracki są hitem ostatnich lat w wielu miastach w Polsce, do tej grupy dołączy w tym roku także Bełchatów.

Rowerowy plac zabaw powstanie na osiedlu Binków, przy ul. Turkusowej. Będzie doskonałym uzupełnieniem otwartego w 2016 roku skateparku, który okazał się strzałem w dziesiątkę, przyciągając tłumy amatorów wyczynowej jazdy. Spodoba się z pewnością nie tylko rowerzystom, ale także deskorolkarzom czy osobom na hulajnogach. Kompleks tworzyć będą dwa tory rowerowe o różnym stopniu trudności.

Flow track ucieszy starszych i bardziej doświadczonych wielbicieli sportów rowerowych, dając im m.in. możliwość wykonywania skoków z płynną jazdą na dużych, bezpiecznych zakrętach profilowanych. Przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności będą mieć wysokość od 50 do 170 cm. W części zwanej easy pump będą mogły bawić się nawet maluchy na rowerkach biegowych. Tor składać się będzie z niewielkich przeszkód (od 40 do 60 cm i przeznaczony będzie dla młodszych rowerzystów.

Na przełomie marca i kwietnia powinien być znany wykonawca torów rowerowych. Szacunkowy koszt inwestycji, która obejmuje także budowę infrastruktury, to 1 mln 379 tys. zł. Miasto szuka dodatkowych pieniędzy na rozbudowę kompleksu sportowego na Binkowie, szykuje właśnie wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Założyliśmy, że tory rowerowe będziemy budować w ramach środków, które mamy w budżecie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Bardzo mi zależy, aby powstały, bo to świetne uzupełnienie oferty sportowej miasta dla mieszkańców w różnym wieku. Szukamy jednocześnie możliwości dofinansowania tej inwestycji.

Rowerowy plac zabaw to część projektu, zakładającego budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego wzdłuż ulicy Turkusowej aż do placu zabaw przy ulicy Kredowej. Oprócz dwóch torów rowerowych w jego skład wchodzi m.in. pełnometrażowe boisko do piłki nożnej, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia. Powierzchnia zagospodarowania kompleksu to ponad 2100 mkw., z czego blisko 900 mkw. stanowi powierzchnia asfaltowa. Bełchatowski pumptrack będzie drugim największym obiektem tego typu w Polsce zaraz po nowosądeckim kompleksie który jest dodatkowo największym rowerowym placem zabaw na skalę Unii Europejskiej.

AP / Miasto Bełchatów

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image