tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Pumptrack opanowali fani jazdy na hulajnogach i rowerach. To była runda pełna sportowych emocji

Do historii przeszła 6. edycja ogólnopolskiego cyklu zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”, w której udział wzięło 90 osób. Wszystko działo się na pumptracku przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków w Bełchatowie. W kategorii PRO i Kobiety walka toczyła się o awans do finału w Nowej Soli, a w pozostałych kategoriach: KIDS, Amator i Hulajnoga rywalizacja toczyła się o punkty do klasyfikacji generalnej.

Bełchatowski pumptrack w sobotę, 21 sierpnia był mile odwiedzany już od godzin porannych. To za sprawą przygotowań do 6. rundy zawodów największego w Polsce cyklu „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”, czyli rywalizacji na hulajnogach i rowerach, która tego dnia odbyła się przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków w Bełchatowie.

Oficjalne treningi przed rozpoczęciem rywalizacji rozpoczęto o godz. 14:00. W tym czasie uczestnicy kategorii: KIDS (dzieci od 6. do 12. roku życia), Amator, Hulajnoga, Kobiety i PRO mieli możliwość przetestowania toru w Bełchatowie. Dwie godziny później oficjalnie rozpoczęto imprezę, a jej otwarcia dokonał Pań Łukasz Politański, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa.

Na pumptracku rozpoczęto pierwsze przejazdy. Całe wydarzenie przebiegało bardzo sprawnie, a z czasem przybywało także widzów, którzy byli ciekawi przebiegu tych ekstremalnych zmagań. Niespełna dwie godziny później zaczęły się drugie przejazdy na czas. Lepszy wynik był brany pod uwagę w walce o awans do 1/8 fazy play-off. Wśród uczestników znaleźli się m.in. pewni finaliści cyklu zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”, a dokładnie Jakub Wicher, który w trakcie rozgrzewki zaliczył upadek, ale mimo kilku otarć dał radę wystartować, a także Bartosz Giemza, lider klasyfikacji generalnej w kategorii PRO oraz aktualny mistrz Polski na pumptracku.

Tuż przed zmierzchem przy sztucznym oświetleniu rozpoczęła się faza play-off, w której trakcie z czasem emocje rosły coraz to bardziej. W bezpośredniej rywalizacji w parach każdy miał jeden przejazd, a o dalszym awansie i miejscu decydował lepszy czas przejechania toru.

Ostatecznie w kategorii KIDS wygrał Robert Pańczyk z ekipy GoBike.PRO Rybnik, drugi był Jakub Patryarcha z Sosnowca, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Bełchatowa Sebastian Witczak. Ponadto w kategorii dla dzieci od 6. do 12. roku życia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z rąk Wiceprezydenta Miasta Bełchatowa Łukasza Politańskiego, który brał udział w ceremonii wręczania medali, nagród i zakończenia 6. rundy cyklu zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”.

W kategorii Amator zwyciężył Jakub Siwiec z teamu LKKG Lublin, który wyprzedził drugiego Filipa Wieczorka z GoBike.PRO Rybnik oraz Huberta Ociepko z Wrocławia.

W zmaganiach na hulajnogach mieliśmy bełchatowskie podium, ponieważ młodzi mieszkańcy naszego miasta zdominowali pod względem ilości zgłoszonych zawodników tę kategorię. Zwyciężył Kamil Sobaniec, drugi był Kasjan Gałkiewicz, a trzeci Alan Kościan.

Wśród kobiet miano najlepszej otrzymała Anna Domagała z Sosnowca, druga była Hanna Strzebońska z drużyny KS Aquila Wadowice, a 3. pozycję zajęła Aleksandra Bryndza z Goczałkowic-Zdrój.

Kategoria PRO, to popis jazdy na czas aktualnego mistrza Polski na pumptracku i lidera klasyfikacji generalnej „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” Bartosza Giemzy z ekipy GoBike.PRO Rybnik. W finale pokonał on Kamila Bandurowskiego z teamu SPARK Nowa Sól, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Wicher z Elemeledudki Racing Team Kraków. Ten ostatni w trakcie ceremonii wykazał się świetnym gestem i swoje nagrody przekazał dla jednej z młodszych uczestniczek turnieju, która w trakcie przejazdów kwalifikacyjnych doznała wypadku i wymagała pomocy medyków.

W trakcie 6. rundy cyklu zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” nie brakowało takich zdarzeń jak upadki i zadrapania, które w przypadku tak ekstremalnego sportu są nieuniknione. Ponadto nie brakowało też atrakcji takich jak: strefa chillout’u od Red Bulla, popcorn, wata cukrowa, czy food truck.

Ta edycja zmagań na pumptracku w Bełchatowie była szczególna ze względu na to, że była to jedyna impreza w ramach cyklu „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” rozgrywana dotychczas przy sztucznym oświetleniu po zmroku, a ponadto spośród wcześniejszych zmagań m.in.: w Rybniku, Polance Wielkiej, Nowym Sączu, Zakopanem i Limanowej, tylko w Bełchatowie dopisała pogoda i było słonecznie, a także obyło się bez opadów deszczu.

Teraz przed fanami jazdy na hulajnogach i rowerach 7. edycja zmagań w Nowej Soli, która odbędzie się już w sobotę, 4 września. Dzień później na tym samym obiekcie organizowany jest wielki finał, który wyłoni Najszybszą Polkę i Najszybszego Polaka na torze pumptrack.

Więcej szczegółów nt. zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” znaleźć można na stronie internetowej www.pompuje.pl.

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image