tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Miejskie Korty Tenisowe gotowe do użytkowania

W sobotę, 30 kwietnia rozpocznie się kolejny już sezon na Miejskich Kortach Tenisowych przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie. W najbliższych miesiącach odbędą się tam liczne turnieje i ligowe mecze, które przyniosą wiele sportowych wrażeń.

Obiekt został oddany do użytku 1 maja 2004 roku. Od tego czasu mieszkańcy Bełchatowa mogą korzystać z 6 pełnowymiarowych kortów ceglanych, z których każdy ma powierzchnię 450m² co łącznie daje obszar 2700m². Na Miejskich Kortach Tenisowych funkcjonuje półautomatyczny system nawadniania i oświetlenie, które umożliwia grę w tenisa ziemnego także w godzinach wieczornych. Do użytku jest też 118 miejsc siedzących i 65 miejsc parkingowych.

– Cieszymy się, że w tym roku dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym Miejskie Korty Tenisowe możemy udostępnić mieszkańcom Bełchatowa o dwa tygodnie wcześniej niż miało to miejsce przed rokiem. Majówka, to czas wyjazdów i odpoczynku, ale też spotkań w gronie znajomych, przyjaciół, czy rodziny. Zachęcamy wszystkich do tego, aby korzystali z naszej oferty i ten wolny czas spędzali aktywnie na świeżym powietrzu

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Na terenie naszego obiektu cyklicznie organizowane są turnieje na poziomie amatorskim, a ponadto korty cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta w różnym wieku od dzieci i młodzieży przez osoby dorosłe aż po seniorów. Warto w tym miejscu przypomnieć o tym, że trwają zapisy do I cyklu turnieju Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022 oraz do Bełchatowskiej Ligi Tenisowej 2022. Więcej informacji o tych rozgrywkach można znaleźć TUTAJ.

Miejskie Korty Tenisowe są otwarte przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku, można z nich korzystać w godzinach 9:00 – 21:00, a w weekendy od godz. 8:00 do godz. 16:00.

Rezerwacji można dokonywać za pośrednictwem platformy Twój Tenis, pod numerem telefonu: 798-461-713 lub za pomocą adresu e-mail: korty@mcs.belchatow.pl.

Więcej informacji
Regulamin Miejskich Kortów Tenisowych

Cennik Miejskich Kortów Tenisowych

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image